FAQ
Q:    Хіба можливо навчитися військової справи онлайн?

A:    Ні. Отримати комплексну військову підготовку онлайн неможливо.

Онлайн підготовка це тільки і виключно теоретична підготовка. Яка обов'язково потребує практичного закріплення. Причому, не просто "закріплення". Для найкращого засвоєння інформації атмосфера отримання знань має співпадати з атмосферою їх застосування. І тому правильно побудований тренінг по вогневій підготовці, або, наприклад, по тактичній медицині має проходити в умовах штучного стресу. На курсанта мають кричати, заважати фізично, над його головою мають стріляти, а він в цих умовах має згадувати, що перше він робить, коли доповзе до пораненого у червоній зоні.

Зрозуміло, що такий тренінг немає ані сенсу, ані ресурсів проводити зовсім з нуля. Спочатку треба засвоїти теоретичні основи, можливо скласти залік. І вже аж потім можна шукати практичних тренінгів. Тобто роль онлайн курсів, це або теоретична підготовка від нуля до впевненої бази, або перепідготовка бійців, які все це колись вчили, а зараз потребують поновлення в пам'яті, доповнення чи систематизації. І в такій якості онлайн курси з огляду на а) ілюстративність, б) масовість і в) тестування – це найцікавіший навчальний формат на сьогодні.
Q:    Скільки це коштує?

A:    Ніскільки. Наші курси безоплатні. Ми прагнемо надати базову теоретичну військову підготовку для широкого загалу українського суспільства. І послідовно пропагуємо серед інструкторів переваги такого формату.

Втім, якщо хтось із інструкторів прийде до нас із своїми власними курсами чи тестами, і забажає викласти їх на "Вишколі" на платній основі у закритому вигляді для своєї аудиторії, він зможе це зробити.
Q:    Чи потрібно вказувати справжнє ім'я при реєстрації?

A:    Власне кажучи, так. Ми не хочемо нікого примушувати вказувати свої персональні данні. Технічно ви можете цього не робити. Це ваша особиста справа. Втім, існують дві причини, за яких вказувати справжнє ім'я має сенс.

Ось вони:
1. Ім'я потрібно для сертифікатів. Якщо ви плануєте отримувати сертифікати, ім'я треба зазначити. В принципі, можливо вписати ім'я безпосередньо перед отриманням сертифікату, отримати, і зразу ім'я затерти, але варто гарно подумати, навіщо оце вам потрібно.
2. З огляду на специфіку матеріалу, ми докладаємо неабияких зусиль для протидії несанкціонованому доступу. І тому доступ на деякі курси буде наданий виключно після авторизації власника облікового запису. Технічно це можливо буде зробити декількома способами. Але всі вони обумовлюють попередню аутентифікацію особи.
Q:    Чому всі курси українською мовою?

A:    Нам приємно розуміти, що офіцери противника муситимуть вчити солов'їну, аби проти нас працювати.
Q:    Для кого ці курси?

A:    Для широкого загалу українського суспільства.

Курс "Початкової військової підготовки" буде розрахований на студентів та учнів старшого шкільного віку. Курси інших військових дисциплін – на дорослих людей, чоловіків та жінок, що бажають отримати відповідну військову кваліфікацію, і починають з теоретичної підготовки. Допризовна підготовка, перепідготовка резервістів, батальйонів територіальної оборони, курсанти багатьох десятків існуючих тренувальних центрів – сфера застосування формату теоретичної військової онлайн підготовки надзвичайно широка.
Q:    Які формальні цілі проекту?

A:    Згідно Статуту ГО “Вишкіл” основними цілями проекту є:

• сприяння обороноздатності українського суспільства;
• забезпечення масового доступу громадян до військових знань, володіння якими не є обмеженим згідно чинного законодавства;
• надання найсучасніших освітніх інструментів в розпорядження інструкторів військової справи;
• створення засобів масового тестування рівня військової підготовки;
• застосування останніх доробок в теорії навчання для допризовної підготовки молоді;
• підвищення якості та безпеки військової підготовки;
• сприяння створенню позитивного іміджу Збройних Сил України;
• популяризація ідеї вільного володіння зброєю та необхідності особистої мілітарної підготовки свідомими членами суспільства;
• втілення ідей громадянського патріотизму, як моральної основи діяльності усіх гілок влади та усіх верств населення;
• формування у населення громадянської свідомості, заснованої на національних інтересах та готовності до захисту себе, своїх близьких, громади та держави;
• сприяння державним органам та громадянським ініціативам у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки.